Floating. Komora deprywacji sensorycznej we Wrocławiu

Floating – Relaks jakiego wcześniej nie znałeś! Byliśmy we Float Wrocław.

We współczesnym świecie człowiek jest bombardowany bodźcami – hałas  w mieście, jaskrawe obrazy w telewizji i telefonach, ciągły pośpiech. To powoduje, że stajemy się zestresowani, przemęczeni i pojawiają się napięcia mięśniowe. A gdyby tak na jakiś czas odciąć się od tego wszystkiego? Wyłączyć zmysły? Poczuć prawdziwy relaks, wejść w  stan nieważkości i przekonać się czym jest lewitacja? Floating daje taką możliwość! Przekonaj się sam. My odwiedziliśmy Float Wrocław 🙂 Jeśli nie wiesz czym jest deprywacja sensoryczna, przeczytaj koniecznie!

Czym jest floating?

Floating to unoszenie się na powierzchni wody w kapsule nieco przypominającą dużą wannę, którą można zamknąć. Float podobny jak na Morzu Martwym, możliwy jest dzięki wodzie nasyconej solą Epsom. Temperatura wody (ok. 35ºC) jest zbliżona do temperatury skóry, co sprawia, że jeśli się nie ruszamy, to już po chwili jej nie czujemy. Po zamknięciu kapsuły deprywacji sensorycznej mamy możliwość zostawienia włączonego światła, ale lepszy efekt uzyskuje się po jego wyłączeniu. Nastaje ciemność, cisza, a Ty lewitujesz. Mięśnie się rozluźniają, bo nie mają potrzeby walczyć z grawitacją czy stabilizacją Twojego ciała. Po prostu swobodnie leżysz na wodzie!

Floating i jego zalety

Mówi się, że jedna sesja jest równoważna czterem godzinom głębokiego snu. Odpręża i relaksuje. Floating to zarówno odpoczynek dla ciała, jak i umysłu. Gęsty roztwór soli Epsom (siarczanu magnezu) pozwala ciału na odpoczynek. Nie musimy napinać żadnych mięśni, nie stabilizujemy postawy. Odpoczywają mięśnie, układ kostny a dzięki zerowej grawitacji poprawia się również krążenie. Sama sól Epsom stosowana jest od tysięcy lat na różne schorzenia, bóle i dolegliwości. Przenikanie magnezu przez skórę pozwala na uzupełnienie jego niedoborów.

Kapsuła floatingowa. Float Wrocław
Tak właśnie wygląda kapsuła floatingowa

Dzięki odcięciu się od bodźców zewnętrznego świata, w kapsule deprywacji sensorycznej mamy możliwość zaznać pełnego relaksu również dla umysłu. Leżymy w ciszy i w ciemności (światło można zostawić zapalone, ale wtedy efekt jest mniejszy). Unosimy się na wodzie. Dzięki floatingowi możliwe jest osiągnięcie stanu medytacji, jednak jest to bardzo trudne podczas pierwszej sesji. W kapsule floatingowej można nawet zasnąć! Jest to w zupełności bezpieczne.

Float Wrocław – nasz pierwszy floating!

Floating to był jeden z naszych planów na 2017. W marcu dostałem od Magdy voucher dla dwóch osób na seans w kapsule floatingowej i od tamtej pory czekał na wykorzystanie. We Wrocławiu (i chyba nawet na Dolnym Śląsku) jest tylko jedno miejsce, gdzie można poczuć się jak kosmonauta dryfujący w przestrzeni kosmicznej, dodatkowo wyłączając sobie zmysły wzroku czy słuchu. Float Wrocław znajduje się na ul. Czajkowskiego.

Przed seansem udało nam się poznać właściciela Float Wrocław i jego córkę. To ludzie z prawdziwą pasją, czerpiący przyjemność z tego, że mogą pozwolić ludziom w odprężeniu i regeneracji. Jak sami o sobie piszą:

Chce­my przy­no­sić lu­dziom od­świe­że­nie: za­rów­no dla ich cia­ła, umy­słu, jak i du­szy. Ten biz­nes na­praw­dę spra­wia nam ra­dość.

Pan Tomek wprowadził nas krok po kroku w cały przebieg seansu i opowiedział o tym, czym jest floating i jak się do niego przygotować. Dla każdego uczestnika floatingu (floatowania) przeznaczone jest osobne pomieszczenie, w którym jest kapsuła, prysznic i toaleta. Wszystko po to, żeby dobrze przygotować się do seansu. A wszystko przygotowane bardzo estetycznie i elegancko z subtelnym nastrojowym oświetleniem. Można się poczuć jak w prawdziwym SPA, chociaż z drugiej strony floating to coś znacznie lepszego 🙂

Czy floating się nam spodobał?

Pierwszy float jest dość trudny. Istnieje pewna bariera psychologiczna, która nie pozwala na kompletne rozluźnienie. Zamiast całkowicie odpuścić wszelkie myśli i zwyczajnie się relaksować, przez długi czas próbowałem jakby zrelaksować się na siłę. Zastanawiałem się jak oddychać, czy mam mieć otwarte czy zamknięte oczy, czy dobrze ułożyłem ręce i głowę. Dodatkowo myślałem nad tym czy aby na pewno usłyszę dźwięk zwiastujący zakończenie sesji. To bez sensu. Dopiero po pewnym czasie – ciężko oszacować po jakim – udało mi się odprężyć. Chwilami czułem jak moje ciało gdzieś odpływa, zaczynam wchodzić w ten stan całkowitego wyłączenia, pełnego relaksu. Coś mnie jednak blokowało i kiedy tylko orientowałem się, że osiągam ten stan, od razu odzyskiwałem pełną świadomość.

Ale floating to przecież nie tylko sposób na odizolowanie zmysłów i swego rodzaju medytację. To przecież również relaks dla ciała, mięśni. W tej kwestii nie mam żadnych wątpliwości. Godzinne leżenie w bezruchu, unoszenie się na wodzie i wrażenie lewitacji, to doskonałe lekarstwo na wszelkiego rodzaju napięcia mięśniowe.

Jesteśmy pewni, że jeszcze niejednokrotnie zagościmy w Float Wrocław. Mając już pierwszy floating za sobą jesteśmy pewni, że kolejne sesje będą jeszcze bardziej odprężające. Profesjonalne podejście do klienta to kolejny element, który sprawia, że pójdziemy tam jeszcze raz! Serdecznie do tego zachęcamy i czekamy na Twoje opinie. A może już gdzieś floatowałeś?

7 thoughts on “Floating – Relaks jakiego wcześniej nie znałeś! Byliśmy we Float Wrocław.”

  1. Wow, nigdy o czymś takim nie słyszałam. Fajny pomysł, choć trochę przeraża mnie ta kapsuła… na początku wyobrażałam ją sobie jako większą.

    1. Nie jest wcale taka mała. Mam 187 cm wzrostu a czułem się tam bardzo swobodnie. Mógłbym chyba nawet rozłożyć tam ręce na całą szerokość a nie dotykałbym ścian. Polecam, naprawdę ciekawe uczucie 🙂

  2. Wow! Ale zazdroszczę! Kiedyś chodziłam na masaż, ale taki odpoczynek to dopiero musi być rewelacyjne uczucie. Chętnie bym spróbowała. Szkoda, że taka forma relaksu nie jest powszechnie dostępna.

    1. Niestety w Polsce jest tylko kilka miejsc, gdzie można sprawdzić czym jest floating, dlatego cieszę się, że miałem możliwość pójść do Float Wrocław 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *