Szczęśliwy w 10 minut! To takie proste.

Na samym początku tej drogi chciałbym Ci powiedzieć do jakich wniosków ostatnio doszedłem. Otóż: jestem szczęśliwy, a uświadomienie sobie tego zajęło mi nie więcej niż 10 minut! Zobacz jakie to proste.

Kartka, długopis i 10 minut.

Zainspirowany jednym z odcinków vloga Mirka Burnejki (Jestem najszczęśliwszą wersją siebie) – wziąłem do ręki kartkę, długopis i napisałem listę 15 rzeczy dających mi radość i spokój ducha, powiesiłem ją nad biurkiem i czytam ją codziennie, by pamiętać o tym co mam i za co jestem wdzięczny. A wszystko zajęło mi nie więcej niż 10 minut a rezultat zamieszczam poniżej 🙂

 

Jestem szczęśliwy bo:
 1. Mam wspaniałą Narzeczoną.
 2. Codziennie mogę się przytulić do Ukochanej.
 3. Mówię i słyszę „kocham”.
 4. Mamy z Magdą wspólne plany.
 5. Mam rodziców, którzy mnie wspierają.
 6. Mam pracę, z której jestem zadowolony.
 7. Mam poduszkę finansową. Nie boję się utraty pracy.
 8. Nie żyję ponad stan.
 9. Nie mam kredytu.
 10. Dobrze śpię.
 11. Lubię aktywność fizyczną.
 12. Oglądam, słucham i czytam inspirujących ludzi.
 13. Magda wspiera mnie w moich planach, pasjach i pomysłach.
 14. Z życzliwością podchodzę do ludzi.
 15. Mam optymistyczne podejście do życia i staram się myśleć tylko o pozytywach.

Na bycie szczęśliwym wpływa również relaks, odpoczynek i wyjazdy. Sprawdź nasze wakacje w Egipcie, gdzie mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć rafy koralowe!

Gorąco polecam stworzenie takiej listy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile radości daje uświadomienie sobie tego, że tak naprawdę już teraz jesteś szczęśliwy. Nawet kiedy przychodzą jakieś gorsze chwile, spada motywacja chociażby mam zły humor, to kiedy usiądę i przeczytam kilka razy tę listę, to odzyskuję spokój, bo wiem, że mam to, co najważniejsze.szczesliwy, motywacja, radość

Moja lista składa się teraz z 15 elementów, ale możesz zacząć od 3-5. Usiądź tylko i pomyśl przez chwile co w Twoim aktualnym życiu, w punkcie w którym jesteś teraz, sprawia, że jesteś szczęśliwy. A jeśli pomyślisz, że mało jest takich elementów, to zastanów się co sprawiłoby, że taki byś był, spisze je w postaci celów, a potem zacznij do nich dążyć. Nie pozwól, żeby największym ograniczeniem na drodze do Twojego, był właśnie Ty.

Do dzieła! Jestem ciekaw co w Twoim życiu najbardziej sprawia, że jesteś szczęśliwy 🙂

Zapraszam też do krótkiej notatki o mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *